На тренінгах психологічної компетентності учасники груп знайомляться з величезним світом психології та філософії, пізнають основи етики та культури поведінки на тренінгах. Як правило, такі тренінги «умовно легкі» і практично не зачіпають особистісної суті учасника. Тепла і доброзичлива атмосфера під час тренінгу налаштовує на відкриту розмову і групове обговорення тематики, яка заявлялася в назві тренінгу. Як результат, такі види тренінгів дають змогу розширити кругозір і підвищити психологічну компетентність.

Тренінги вироблення навичок (комунікативних, стресостійкості, впевненості в собі, лідерські, взаємодії з іншими людьми) – це види тренінгів для тих, хто вже чітко знає, чого хоче. Цю групу можна розділити на підгрупи:

  1. Я і ВОНИ – взаємодіяі із соціумом, колективом, з незнайомими людьми. До цієї підгрупи належать тренінги: «Базовий тренінг», «Ділові ігри».
  2. Я і БІЗНЕС – ділова взаємодія з іншими людьми з метою отримання прибутку або розвитку своєї справи, розвиток своєї кар’єри: «Успішна людина», «Я – підприємець ?!» «Результативне управління персоналом» та ін.

Тренінги особистісного зростання спрямовані на внутрішній розвиток особистості. Їхня принципова відмінність від розвитку навичок у тому, що на цих тренінгах відбувається зміна внутрішньої сутності людини, розширення її світогляду (моделі реальності, карти світу): «Дистанція», «Налаштуй своє життя», «Трансформація», «Тілесне усвідомлення » та ін. Як правило, класичні психологічні методи спрямовані на розвиток особистості.